Zapobiegać prognozom Księgi Zohar

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Jak Księga Zohar, która została napisana w II wieku naszej ery, mogła przewidzieć wydarzenia, które zachodzą teraz?

Odpowiedź: Chociaż Księga Zohar została napisana dwa tysiące lat temu, to jej autorami byli ludzie, odczuwający wszystkie naturalne procesy, które zmieniały, zmieniają i będą zmieniać ludzkość.

Procesy te odkrywamy chronologicznie. Ale w rzeczywistości, jeśli wzniesiesz sie powyżej czasu – a czas – w zasadzie, w duchowym osiągnięciu nie istnieje – to wtedy widzisz wszystko od początku do końca. Widzisz to, co ma się wydarzyć w świecie.

Jeżeli człowiek będzie się naprawiał i będzie naprawiał swoją cywilizację, to przewidziane w Księdze Zohar, niepożądane wydarzenia mogą nie wystąpić. W przeciwnym wypadku surowe siły natury będą wywierać na nas presję, zmuszając nas do naprawy. Dlatego Zohar opisuje to, w jaki sposób wszystko będzie się wydarzać, jeśli człowiek swoją dobrą interwencją nie będzie łagodził tych sił.

Na dzień dzisiejszy jesteśmy jeszcze dalecy do zbliżenia się między sobą, które pozwoliłoby złagodzić twarde siły naszego rozwoju i dlatego spełnia się to, co dwa tysiące lat temu przepowiedziała Księga Zohar.

Daj Bóg, żeby udalo się nam zapobiec spełnieniu przepowiedni Zohar.

Z programu TV „Rozmowy z Michaelem Laitmanem” 16.12.2015