Zamknąć oczy i zostać w połączeniu!

конгресс, группаPytanie: Co zrobić, aby po odczuciu tak ogromnej bliskości w stosunku do przyjaciół i połączenia, których mięliśmy możliwość doświadczyć na kongresie, nie wpaść z powrotem w rutynę, lecz pozostać na tym samym poziomie wysokiej intencji w odniesieniu do drogi i przyjaciół?

Odpowiedź: Musicie zamknąć oczy i zostać w połączeniu!

1. Po pierwsze, musicie brać udział we wszystkich lekcjach, warsztatach, wszelkich możliwych działaniach. Bez tego to nie zadziała.

2. Po drugie, nie powinniście polegać na własnym rozumie! Widziałem, że są bardzo inteligentni studenci z dobrym analitycznym podejściem, którzy jednak nie są w stanie zbadać i przeanalizować siebie samych – i to jest problem. I nawet, jeśli mogą oni poddać się krytycznej analizie, nie są w stanie przeanalizować tej krytyki. W ten sposób poruszają się oni w kierunku umysłu, a nie w kierunku oddania i poświęcenia. Jednak bez tego człowiek utonie w nieczystych, egoistycznych siłach (klipa), a nie w duchowości, w dawaniu.

Właśnie tego należy się obawiać, aby nie iść drogą umysłu zamiast bezinteresownego oddania duszy. Widzieliśmy już wielu przyjaciół, którzy w ten sposób upadli, i wielu jeszcze upadnie, ale cel osiągnie tylko ten, który z całej duszy jest oddany i gotowy iść z zamkniętymi oczami.

Z lekcji do artykułu Rabasza, 21.07.2012