Wyjście z niewoli

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Czy kabała uczy właściwego stosunku do wszelkiego rodzaju wydarzeń, które zachodzą podczas dnia?

Odpowiedź: Kabała nie uczy tego, jak prawidłowo orientować się w tym życiu, a jak znaleźć wejście w wyższy świat, dostrzec, gdzie znajdują się te drzwi, które będę mógł otworzyć, żeby się tam dostać.

Pytanie: A jeśli mnie interesuje materialne życie? Powiedzmy, że mam problemy w banku …

Odpowiedź: Kabała zajmuje się wyższym zarządzaniem i pomaga człowiekowi stworzyć takie sygnały dla naszego świata, że jego życie w tym świecie również zaczyna się zmieniać.

Ta metoda pozwala nam na przejście z tego świata do następnego, wyższego stanu. Zależnie od tego, jak ją zastosujemy. Ktoś wykorzystuje kabałę z góry na dół, a inny – od dołu do góry.
Ale co najważniejsze, nawiązujemy
łącznośćz wyższym zarządzaniem, które zajmuje się i naszym, i duchowym światem.

Pytanie: A kto organizuje nam materialne problemy?

Odpowiedź: Mówimy o ogólnym systemie zarządzania i jeśli ty osiągniesz go, to zobaczysz, jak tobą kręcą, zarządzają i jednocześnie zrozumiesz, jak można samemu zarządzać sobą.

Człowiek zaczyna rozumieć, gdzie jest jego wolna wola, a gdzie on jest kierowany. Odkrywa, że ​praktycznie do tego momentu w życiu nie miał on żadnej swobody wyboru, wszystkie jego ruchy były wymuszone – był całkowicie zaprogramowany.

A teraz może wydostać się z tej niewoli na wolność w miarę tego, jak zacznie uświadamiać sobie, rozumieć, realizować wyższy program zarządzania. Zacznie łączyć się z nim, jednoczyć i wchodzić w niego jako wolny element, jako pewien współczynnik w równaniu.

I wszystkie jego problemy w materialnym życiu: wybór zawodu, kraj zamieszkania, życiowy partner itd. – będą rozwiazywać się same przez się.

W końcu pojawi się przed nim zupełnie inny system wartości życia, odpowiednio zmieniając jego plany.

Z lekcji w języku rosyjskim, 20,09.2015