Świat znajduje się na ostrzu noża, a Zachód nie może już być zbawiony

каббалист Михаэль ЛайтманOpinia (Paul Craig Roberts, pomocnik w polityce gospodarczej Ministerstwa finansów USA w admin. Reagana): Na ile mogę sądzić, nie tylko demokracja opuściła zachodni świat, ale również współczucie, moralność, uczciwość, szacunek dla prawdy, sprawiedliwości, lojalności.

Cywilizacja zachodnia zamieniła się w pustą powłokę. Nic w niej nie pozostało oprócz przemocy, chciwości, przymusu.

Zachodni świat znajduje się w stadium ostatniego tchnenia. Bezrobocie jest koszmarem dla europejskich i amerykańskich młodych ludzi, szczególnie dla wykształconych. Mentalność Wall Street – nieograniczona chciwość – jest eksportowana do Europy. Zamiast niezależnych europejskich krajów wzmacnia się faszystowska centralizacja władzy i arystokracja bogactwa.

Mój komentarz: Wszystko idzie zgodnie z planem Stwórcy – uświadomienia zła naszej natury, aż do jedynego pragnienia, aby uwolnić się od niego, jako od źródła wszelkiego zła, uwolnić się, jak wąż od swojej skóry. Szybkość i łatwość uwolnienia zależy tylko od uświadomienia sobie naszego egoizmu, jako jedynego zła ludzkości.

Właśnie do tego przeznaczona jest kabała. Z jej pomocą możliwe jest szybkie zrozumienie zła,  właściwości otrzymywać, i nienawidzić, aby uwolnić się od niego, i opanować dobro – właściwość obdarzania i miłości.