Rozwiązanie kryzysu – ponowny podział bogactwa

каббалист Михаэль ЛайтманOpinia: Świat okazał się nieprzygotowany na kryzys ekonomiczny, w wyniku którego wielu ludzi straciło pracę. W tych okolicznościach wybuchł kryzys uchodźców.

Obecny kryzys nie jest konfrontacją pomiędzy państwami.

Obecny kryzys – jest brakiem możliwości międzynarodowego społeczeństwa do wspólnego przeciwstawienia się terroryzmowi i zmianom klimatycznym.

W rezultacie globalnego kapitalizmu człowiek już nie zarządza pieniędzmi. Rośnie przepaść pomiędzy bogatymi i biednymi. Politycy powinni zająć się nie zapewnieniem wzrostu, a ponownym podziałem bogactw.

Komentarz: Tylko, że ponowny podział bogactw nie rozwiąże kryzysu, bo ludzie tylko dobrami się nie napełnią, chociaż to jest najważniejsze na piramidzie „żywność – seks – rodzina“.

Terror –  jest ideologiczny i dlatego pieniędzmi go nie zniszczysz.

Przymusowy, ponowny podział bogactwa – to rewolucje i wojny domowe. Na razie politycy są zajęci ponownym podziałem bogactw, ale w drugą stronę. Jak się okazało, 1% ludności posiada praktycznie całe światowe bogactwo.

Dlatego nie zostaje żadne inne rozwiązanie, jak wychowanie na nowo samego człowieka, aby zrobić go, jakby to nie brzmiało paradoksalnie, innym. Innej drogi nie ma. Tylko w takim przypadku możliwe jest rozwiązanie wszystkich światowych problemów.