Program życia, cz. 6

каббалист Михаэль ЛайтманCzłowiek przyszłości wynaleziony w Izraelu

Pytanie: Izrael jest wiodącym krajem w zakresie rozwoju nowych technologii. Jaka jest jego rola w rozwoju człowieka przyszłości? Czy ten człowiek będzie „wynaleziony” w Izraelu?

Odpowiedź: Nie ma co wymyślać, ten człowiek przyszłości już jest wśród nas wiele tysięcy lat. Izrael jest jedynym krajem, który ma na niego patent. Wszyscy będą uczyć się od nas tej metodyki, którą podzielimy się ze wszystkimi całkowicie za darmo.

Pytanie: Gdyby taki altruistyczny człowiek pojawił się w Izraelu, od razu by go zjedli, przecież wszyscy są samolubni.

Odpowiedź: Dlatego tacy ludzie ukrywają się, ale są między nami.

Pytanie: Dzisiejszy Izrael wygląda wprost przeciwnie: panuje w nim rozłam i wzajemna nienawiść. Dlaczego właśnie tu powinien rozwinąć się człowiek przyszłości z otwartym sercem?

Odpowiedź: Izraelici są najbardziej egoistycznymi ludźmi na świecie, dlatego że muszą przed wszystkimi pozostałymi zrozumieć i poczuć, jak straszny jest ten stan i że koniecznie należy go zmienić. Dlatego cały świat naciska na Izrael. Presja będzie kontynuowana ze strony krajów arabskich, Europy, Ameryki, Rosji, powstaną nowe, potężne fale antysemityzmu.

Będziemy doświadczać coraz większych problemów, dopóki nie uznamy, że wystarczy cierpień i pora realizować nowy program – pora, aby przekazać go całemu światu.

Życzę wszystkim dobrego Nowego Roku i wejścia w tym roku w nowy świat.

Z rozmowy o nowym życiu, 08.09.2015