Program życia, cz.5

каббалист Михаэль ЛайтманBieg przez życie z barierami

Pytanie: Rozwój technologii pozwoli w najbliższej przyszłości rozwinąć i udoskonalić wszystkie organy czuciowe człowieka. Zamiast okularów będzie on miał chip w oku, a zamiast telefonu w ręku – chip w uchu i mózgu. Czy to doprowadzi do rozwoju rodzaju ludzkiego?

Odpowiedź: Człowiek nie rozwija się w ten sposób, a jedynie daje innym możliwość zarządzania sobą. Jeśli komputer i telefon komórkowy będą wszczepione w postaci chipów w moim mózgu, to będzie można podłączyć się do mnie i zamiast tego życia nadawać jakiś film. Będę wtedy leżał całe życie i myślał, że gdzieś podróżuję.

Skąd mamy wiedzieć, że nasz dzisiejszy świat bez żadnych chipów w mózgu, to też nie jest halucynacja? Żyjemy wewnątrz matrycy, programu. Rozwój człowieka możliwy jest tylko za sprawą wewnętrznej, a nie kosztem zewnętrznej technologii. Z pomocą nauki kabały nauczy się on postrzegać nowy stan, wyższy świat, wieczny i doskonały.

Ta metoda ujawnia w człowieku nowy organ percepcji – miłość do bliźniego, w którym poczuje nowy świat. Musimy tylko pokonać psychologiczną barierę. To można zrobić, przecież to nie ściana, a tylko niewielka przeszkoda, jak w biegu przez płotki. Razem możemy przezwyciężyć tą psychologiczną barierę i zacząć odczuwać nową rzeczywistości.

Wtedy odkryjemy, że wszystko zależy tylko od naszej postawy. Możemy z wyższego świata powrócić w ten świat, jeśli zepsujemy swój stosunek do innych, a wtedy, naprawiając go, będziemy mogli znowu się tam podnieść.

Z rozmowy o nowym życiu, 08.09.2015