Posłuchaj, jak kamienie krzyczą

laitman 2011-09-27_1321Są ludzie, którzy mają silne pragnienie, aby objawić  Stwórcę, iskrę w sercu. I na miarę, jak pracują po to, aby  połączyć  te iskry między sobą przy pomocy światła, które prowadzi z powrotem do źródła, światło  króluje w nich. A jeśli także starają się połączyć z tymi, którzy nie mają pragnienia, aby objawić  Stwórcę, to mogą i ich życie oświetlić światłem, które otrzymali  poprzednio w pracy między sobą.

Oznacza to, że najpierw  pracujemy w grupie  gdzie zbieramy, akumulujemy  światło między nami  poprzez połączenie, bo wtedy możemy się zwrócić  do szerokiej publiczności, która nie szuka objawienia Stwórcy  i stać się jak klej,  który połączy wszystkich razem i będziemy w stanie przekazać  tam trochę światła, które otrzymaliśmy. A od nich możemy otrzymać  pragnienie, aby się połączyć i naprawić.

Oni sami nie rozumieją tego, że te pragnienia są skierowane na połączenie i naprawę, postrzegają je jako osobiste niepowodzenia, problemy tego świata.  Ale w rzeczywistości, są  to te same odwieczne pytania o istnienie i problemy, ponieważ wszystko zależy od tego, czy znajdujesz się w pobliżu czy z dala od światła Stwórcy. W każdym problemie, w każdym krzyku, który występuje w tym świecie, nawet w martwych kamieniach, w roślinie lub zwierzęciu , musimy być w stanie usłyszeć modlitwę.

Każdemu rodzaju stworzenia brakuje tylko objawienia Stwórcy. Ale my możemy przybliżyć  się do Stworcy świadomie  z własnego wolnego wyboru i dlatego musimy przejąć odpowiedzialność  za wszelkiego rodzaju stworzenia i zatroszczyć się o połączenie. W ten sposób spełniamy pragnienie Stwórcy.

Im z większym oddaniem i samozaparciem ci, którzy są nazwani  Izrael  „Jaszar -El“ (skierowani „prosto do Stwórcy“ ), wypełniają swoją pracę, tym  bardziej naprawia się cały świat. I odwrotnie, jeśli  ignorują przydzieloną im pracę , to cały świat  cierpi i cierpienie to w końcu wraca  z powrotem do Izraela po to, aby  przyśpieszyć naprawę.

Dlatego problemy te nie powinny być interpretowane jako kara. Wszystkie nagrody i kary są tylko wynikiem tego, czy spełniamy pragnienie Stwórcy czy nie . Na tym polega istota nagrody i kary.

Z przygotowania do lekcji od 20.08.2013