Nigdy nie jest za późno osiągnąć wyższy świat!

каббалист Михаэль Лайтман Pytanie: Poznawałem świat na własnej skórze. Kiedy dowiedziałem się o Kabale, to zrozumiałem, że ta nauka żyła we mnie od momentu urodzenia, tylko nie przejawiała się, aż do pewnego momentu. Jak Pan uważa, czy potrzebna mi była ta 30 letnia lekcja i nie można było jakoś zaoszczędzić czasu, czy nie jest to we władzy wyższej siły?

Odpowiedź: Jest to bardzo dobre i poważne pytanie. Czasem ludzie przychodzą do Kabały w wieku 50, 60 lat i wydaje im się, że na wszystko jest już za późno, wszystko już się skończyło i nie jest to dla nich zrozumiałe, po co jest im to potrzebne.

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że to wszystko nie zależy od nich, a od korzenia duszy każdego człowieka: kiedy mu się odkrywa Kabała, w jakim stanie, dlaczego urodził się właśnie w takim społeczeństwie, z takimi właściwościami, nawykami, w językowym i kulturowym środowisku, i tak dalej. Wszystko ma swoją przyczynę. I dlatego, należy przyjmować wszystko jako pewnik, a wszystko następne, po tym, zależy od człowieka.

Jeśli on będzie racjonalnie się realizował, to definitywnie wypełni swoje przeznaczenie, osiągnie całą przestrzeń świata, wyższy świat, system zarządzania, i wejdzie na poziom absolutnego szczęścia, niezależności i tak dalej. Wszystko jest możliwe. Należy tylko prawidłowo realizować siebie od tego momentu, jak człowiek otrzymuje taką możliwość.

Z lekcji w języku rosyjskim, 02.10.2016