Nadszedł czas na przeprowadzenie “ulepszeń” w nas samych

from-our-world-to-the-vurtual-world-to-the-upper-worldCzasami mój komputer się psuje i dzwonię po specjalistów aby go naprawili. Przychodzą i zaczynają mi tłumaczyć, że muszę wymienić twardy dysk, dodać jakieś oprogramowanie, mówią, że mój komputer został zainfekowany jakimiś wirusami itd. A ja nic z tego nie rozumiem. Ja widzę jedynie zewnętrzny obrazek, podczas gdy oni tłumaczą mi coś na temat jego wnętrza.

Wczoraj widziałem artykuł w prasie o tym ilu już ludzi zostało zwolnionych z pracy tutaj – w Izraelu i na świecie, pisano o tym, z czym obecnie zmierza się świat, jakie problemy się za tym kryją i o tym, że tak naprawdę nikt nie widzi końca tych problemów. Ten proces dla wszystkich jest niejasny, jednocześnie niemożliwy również do jakichkolwiek obliczeń, ponieważ po prostu nie znamy nie niego “formuły”.

To właśnie jest zewnętrzny obraz rzeczy. Tymczasem wewnątrz, jeśli miałbyś ten problem jak ja z komputerem, wezwałbyś specjalistę i powiedziałbyś mu : “ zrób tak, żeby było OK”. I tak też jest w tym przypadku: patrzysz na istniejący kryzys z perspektywy zwykłego człowieka, który wpatruje się w monitor i mówi: “Tu mamy ograniczenia, tam jest inny problem, no i musimy coś z tym zrobić.” Jednak, kiedy doświadczony specjalista wkracza do gry, mówi nam, że musimy dokonać pewnych ulepszeń poprzez wymianę pewnych części czy oprogramowania. Wtedy wszystko będzie dobrze. Mówisz wówczas: “ Nie wiem nic na ten temat. Ja tylko chcę, żeby ten problem zniknął z monitora.”

No tak, ale to jest niemożliwe. Musimy nauczyć się tych zmian, które muszą zajść wewnątrz całego systemu, i wtedy świat zewnętrzny również zostanie naprawiony. Bo nasz świat się zmienia. Do tej pory żyliśmy, zarabialiśmy pieniądze, i zbieraliśmy nasze plony w konkretnych warunkach naszego społeczeństwa. Jednakże teraz, aby móc zarabiać i normalnie żyć, musimy się zmodernizować, poprawić, udoskonalić i wziąć wreszcie pod uwagę warunki naturalne, w których żyjemy, a które są znacznie bardziej złożone.

Kiedyś została Ci obiecana lepsza pensja, a teraz nawet nie możesz zatrzymać starej, niższej pensji. To co się dzieje to właśnie modernizacja, a zmusiły nas do tego warunki naturalne.

Aby rośliny mogły rosnąć, bierzemy pod uwagę wszystkie parametry istniejące w przyrodzie, jednak aby wychować człowieka istnieje jeden warunek do spełnienia: połączyć się z innymi – wspólnie.

Musimy nauczyć się tego i wówczas naprawimy się. My staniemy się lepsi i świat razem z nami. Warunek jest prosty: Natura odczuwa brak odpowiedniego połączenia pomiędzy ludźmi. Każdy wpływa na każdego, ale ten wpływ jest niestety negatywny. I to właśnie musi zostać naprawione. Przecież nie ma w tym nic trudnego.

Z lekcji do artykułu Baal HaSulama, “Jedno przykazanie”, 03.05.2009