Liberalna Europa w panice po zwycięstwie Trumpa

каббалист Михаэль Лайтман Wiadomość: Zwycięstwo Trumpa w wyborach prezydenckich, w Stanach Zjednoczonych było szokiem dla politycznych elit UE nasyconych neoliberalnymi wartościami. Der Spiegel pisze: „Zwycięstwo niszczyciela”, Stern: „Wybór Trumpa wywołał w Niemczech niepokój i panikę”.

Minister Obrony RFN Ursula Leyen „przeżyła głęboki szok”, wicekanclerz Sigmar Gabriel: „Jest to ostrzeżenie dla wszystkich Europejczyków”. Francuski ambasador w Waszyngtonie Gerard Araud nazwał rezultat wyborów katastrofą: „Na naszych oczach rozpada się świat”. Prezydent Francji Hollande: „Odkrywa się okres niepewności, w tych warunkach Europa musi się zjednoczyć”.

Komentarz: Nie sądzę, że popchnie to Unię Europejską do zjednoczenia. Ona jest już skończona, liberałowie muszą odejść, ich czas minął, konieczne jest, aby otrząsnąć się z iluzji i przestać je tworzyć kosztem narodu. Dla UE, jak i USA, konieczna jest przemiana!

Niewątpliwie, zobaczymy przejście UE do bardziej trzeźwej polityki, do zrozumienia nowych czasów. Edukacja nowego Europejczyka – główne zadanie Europy – do zjednoczenia kontynentu. Podobnie jak w Stanach Zjednoczonych.