Kto decyduje o sytuacji na świecie?

каббалист Михаэль ЛайтманW ostatnich dziesięcioleciach świat wszedł w stan kryzysu. Dzisiaj powtarza się to samo, co było kilka wieków temu w Starożytnym Babilonie. Własnie wtedy Żydzi zaczęli istnieć, jak jeden naród, a następnie upadli z tego poziomu i rozproszyli się po całym świecie.

Nauka kabały ostrzegała o powtórzeniu się ogólnego światowego kryzysu, oferując równolegle z tym instrukcję, wyjaśniającą, co powinni zrobić Żydzi, aby znowu osiągnąć jedność, stać się światłem dla narodów i doprowadzić świat do dobra.

Jeśli teraz, rozproszony żydowski naród zacznie dobrowolnie łączyć się ze sobą, tym określi on dobrą drogę świata ku jego przeznaczeniu.

Wszyscy wiodący antysemici dobrze rozumieli, że my określamy stan świata, i zarzucali nam to, że nie wypełniamy swojej misji.

Dlatego, jeśli chcemy dobra dla siebie, całej ludzkości, i chcemy położyć kres antysemityzmowi, musimy pamiętać, że to wszystko zależy tylko od nas, a nie od świata. Świat jest tylko konsekwencją naszego wewnętrznego stanu.

Z wywiadu na TV/ RTN w Nowym Jorku, 21.07.2015