Kryzys oznacza narodziny nowego

каббалист Михаэль ЛайтманOpinia: Stoimy na progu dużo większych i bardziej kardynalnych zmian niż się wszystkim wydaje. System zużył się całkowicie. Gdy parę miesięcy temu Rothschild oświadczył, że wyścig za zyskiem skończony, on nie udawał. Przede wszystkim trzeba zrozumieć kilka podstawowych rzeczy:

1. Wszystkie współczesne wartości i relacje między nimi zostały stworzone przez walący się system. I zanim całkiem odejdzie w zapomnienie, zrobi on wszystko, aby stać się światowym monopolistą we wszystkich rodzajach wartości.

2. System do momentu swojej śmierci zapewne odbierze swoje.

3. Nie można ratować bogactw „nagromadzonych niewiarygodnym trudem”, jeśli tymi „nagromadzonymi” bogactwami nie możemy w każdym momencie rozporządzać.

4. Procesowi upadku systemu towarzyszyć będzie wyeliminowanie zjawiska globalizacji i zniszczenie stosunków międzypaństwowych.

5. Upadek obecnego systemu będzie ogólnoświatowy, tzn. dotknie wszystkich sfer życia, wszystkich krajów i terytoriów.

6. Ponieważ nie tylko proces, ale i następstwa zdarzeń w ramach tego procesu są nieprzewidywalne, dlatego nie powinno się pod wpływem chwili wprowadzać zamieszania próbując przerzucać istniejące aktywa z jednego rodzaju w drugi.

Mój komentarz: Wreszcie na świecie, włączając w to Rothschilda, zaczęto otwarcie uznawać nową niezrozumiałą, obiektywną, społeczno-ekonomiczną rzeczywistość, a nie próbując przekonywać ludzi, że nic niezwykłego się nie dzieje.

Uznanie to powinno oznaczać, że oprócz „kontynuowania wszystkiego tak jak jest” i ponieważ nikt nie wie, jak się zachować, to Bnei Baruch powinno organizować międzynarodowe centrum badań zachodzącego zjawiska dla wszystkich zainteresowanych (przez internet, w głównych językach).

Rodzące się zjawisko jest nam (kabalistom) znane, z góry przepowiedziane było wyjście z niego tzn. narodziny nowego społeczeństwa od dawna było przez nas opisane. Metoda stopniowego przejścia do nowych (jednolitych) społeczno-ekonomicznych stosunków powinna być zaordynowana przez nas razem ze specjalistami obumierającego systemu.