Koniec epoki neoliberalizmu

каббалист Михаэль Лайтман Replika: Kanclerz Niemiec Angela Merkel zamierza ponownie kandydować na kolejną kadencję. Zauważyła, że ​​w 2016 roku świat stał się jeszcze słabszy i bardziej niestabilny.

Odpowiedź: Oczywiście! Świat zmierza do pełnej anarchii.

Angela Merkel jest absolutną neoliberalistką. Oni opowiadają się za tym, że świat musi się zjednoczyć. „Żadnych granic! Wszystko wspólne! Róbcie wszystko, co chcecie. Niech wszyscy bez wyjątku przyjeżdżają do Europy”. Neoliberaliści wierzą w to, że taki chaos” w końcu doprowadzi do prawidłowego, zrównoważonego stanu.

Uważają, że właśnie wolny rynek w społeczeństwie, w państwowym, politycznym, ekonomicznym zarządzaniu – we wszystkim sam siebie ureguluje. Ale w końcu się okazało – że nie, dlatego że to egoizm sam reguluje siebie! Właśnie tego oni nie uwzględniają.

Oni tego nie widzą, dlatego że każdy chce widzieć, że nim kieruje zdrowy rozsądek. A zdrowy – znaczy zrównoważony egoizm, a nie nieograniczony.

Pytanie: Jeśliby oni to zrozumieli, co by wtedy było?

Odpowiedź: Oni nie mogą tego zrozumieć, dlatego że są bardzo daleko od tego, żeby iść  w równowadze między dwoma liniami, po trzeciej.

To jest, to samo, co było z Trockim i jego współpracownikami, którzy uważali, że nie ma możliwości, aby okiełznać ludzkie zło, egoizm, tylko poprzez surowe represje. I wtedy można przycisnąć naród, wychować go na nowo. Jak to się mówi, „Droga do piekła wybrukowana jest dobrymi intencjami”.

I oni naprawdę urządzili piekło, zabijając czterdzieści milionów ludzi. A przecież mieli dobre intencje.

Komentarz: Ale neoliberaliści, wręcz przeciwnie, nie dążyli do tego, aby kogoś zniszczyć, a mówili, że w człowieku jest wiele dobrego i będziemy mogli się zjednoczyć.

Odpowiedź: Oni naprawdę tak myśleli, ale wierzyli, że stanie się to samo z siebie. I co?

Neoliberalizm w Europie umarł i prowadzi do faszyzmu. W rezultacie w wielu krajach na całym świecie dochodzą do władzy dyktatorsko – faszystowskie reżimy. Właśnie o tym mówił wielki Baal HaSulam, podkreślając, że po kapitalizmie albo musimy zanurzyć się w faszyzm, albo od razu przeskoczyć do socjalizmu kabalistycznego typu.

Trump zwiastował tę linię, którą teraz trzeba przeprowadzić jak można wyraźnie i jaśniej, tak aby wszyscy mogli to zobaczyć.

Komentarz: Zauważyłem, że dziś we wnętrz każdego lidera państwa, nagle pojawia się „Trump”.

Odpowiedź: Tak, Trump obudził się w każdym, on otworzył drzwi! Oczywiście, on sam jak marionetka, nie rozumie, co robi.

Teraz czeka nas interesujący okres, kiedy Trump w Ameryce i europejscy liderzy, i Rosja zaczną tworzyć coś razem.

Pytanie: Uważa Pan, że „Trumpy” mogą pojawiać się w Niemczech, Francji i tak dalej?

Odpowiedź: Jestem pewien, że nie ma innego wyjścia. Albo wojna. Ale jeśli będzie wojna, to będzie koniec ludzkości.

Dlatego myślę, że Rosja, Europa, Ameryka, a nawet Indie i Chiny powinny zrobić wszystko po to, aby dogadać się między sobą i utworzyć nowy ustrój – komunistyczny.

Pytanie: Czy Pan się nie przejęzyczył?

Odpowiedź: Nie, jedno z dwóch: albo nazizm, albo komunizm w zrozumieniu Kabały, kiedy wszystko będzie dla dobra komuny, dla połączenia między ludźmi, które określa ich ruch naprzód.

Z programu TV „Aktualności z Michaelem Laitmanem”, 07.12.2016