Kabała wspiera rodzinę!

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Jaki, Pana zdaniem jest sens życia kobiety, która nie ma dzieci i rodziny? Być może realizuje się w społeczeństwie?

Odpowiedź: Dzisiaj większość kobiet prawie nie zadaje sobie tego pytania. Widzimy, że jedno dziecko w rodzinie stało się normą, jeśli tylko ta rodzina przetrwa, ponieważ w chwili obecnej liczba rozwodów w rozwiniętych krajach świata jest większa niż 50%.

W chwili obecnej jesteśmy mało przystosowani do istnienia w rodzinie i troski o dzieci. Niemniej jednak u kobiet tak czy inaczej istnieje instynkt macierzyński i chęć posiadania dzieci, chociaż statystycznie – nie u wielu. Jeśli z tego jeszcze wyłączyć poparcie kobiet ze strony państwa, to byłoby jeszcze mniej.

Myślę, że dzisiaj chęć posiadania dzieci ma nie więcej niż 30% populacji. A reszta rodzi je automatycznie, pod wpływem opinii publicznej, kierując się zasadą „wszyscy mają, a ja nie, nastąpił czas, aby wyjść za mąż“. A co potem …?

Kabała mówi o tym, że człowiek powinien normalnie realizować się w życiu: być rodzinnym, wychowywać dzieci, troszczyć się o rodzinę. I właśnie z tych ram powinien rozwijać się duchowo, ucząc się metody właściwego korzystania ze wszystkiego, co jest mu dane w tym świecie.

Pytanie: Czy kabała nie doprowadzi człowieka do samotności?

Odpowiedź: Wręcz przeciwnie, zgodnie z nauką kabały, człowiek powinien ożenić się, wyjść za mąż, rodzić dzieci, pracować, troszczyć się o rodzinę, a kabalistyczna metoda będzie go nauczyć, jak prawidłowo utrzymać rodzinę i osiągnąć z niej przyjemność, i szczęście na długie lata.

Mówiąc nam o tendencji świata, nauka kabały wyjaśnia, co założone jest w naturze i jak powinniśmy prawidłowo realizować, korzystać, i zarządzać tym, w żadnym wypadku nie zniekształcając swojego życia.

Z lekcji w języku rosyjskim, 20.09.2015