Kabała niczego nie zabrania

каббалист Михаэль Лайтман Pytanie: Jeśli na rozwój duchowy trzeba poświęcić całe życie i odłożyć wszystkie inne sprawy, to kiedy żyć? Dlaczego Stwórca zorganizował wszystko tak skomplikowanie?

Odpowiedź: A dlaczego w ogóle człowiek żyje? Kiedy zaczniesz uczyć się tej metody, będziesz żyć nią, czuć, o jakich siłach ona mówi, w jaki sposób można je odkryć i poczuć, jaki jest system zarządzania naszym światem.

Ta metoda jest podstawą całej kultury ludzkości, wszystkich religii, wszelkiej wiedzy, ponieważ opowiada o wyższym systemie zarządzania. A wszystko, co istnieje w naszym świecie, jest konsekwencją tego systemu. Studiując Kabałę, poznajesz wszystko.

Kabała nie zabrania ci wszelkiego rodzaju ziemskich radości. Możesz spokojnie jeździć na ryby, oglądać piłkę nożną, zajmować się sportem, rodziną itd. Nie musisz rezygnować z żadnych ziemskich zajęć, z wyjątkiem zażywania silnych narkotyków, ponieważ one odcinają ludzi od rzeczywistości i odrywają od poznania Wyższego zarządzania.

Kabała niczego nie zabrania. To nie jest klasztor, nie cierpienia, nie samoograniczenia. Ona mówi tylko o tym, żeby do naszego życia dodać specjalne, wyższe przyjemności.

Ale wiemy, że za dowolną przyjemność, za dowolne napełnienie, za dowolną wiedzę musimy zapłacić czasem i wysiłkami. Tak samo tutaj.

Z lekcji w języku rosyjskim, 17.04.2016