Idee jedności wiszą w powietrzu

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: W ostatnich dniach ukazała się druga część filmu pt. „Duch Epoki” (Zeitgeist). Film zachęca wszystkich ludzi do zjednoczenia się. W filmie mówi się o tym jak zbudować nowy porządek na świecie oparty na sprawiedliwej i równej dystrybucji surowców, nowej edukacji i wzajemnej gwarancji. Film odnosi się także do praw natury. Czy twórcy tego filmu są naszymi partnerami, czy są z nami w jakiś sposób związani? 

Odpowiedź: Nie. Tak naprawdę, ruch ten nawet nie jest mi znany. Jednakże idee jedności i globalności istnieją już w świadomości ludzi, a ja osobiście cieszę się, że coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne i jakże niezbędne jest wprowadzenie ich w życie, w naszym ludzkim społeczeństwie. 

Jednakże naprawa może zostać dokonana jedynie przy pomocy Wyższego Światła, które opuszcza się gdy ludzie studiują jego Źródło. Opis Źródła Światła znaleźć można tylko i wyłącznie w autentycznych książkach kabalistycznych, a w naszych czasach, najbardziej efektywne są książki Baal HaSulama. Dlatego właśnie studiujemy je przez cały czas. Ja nie muszę już szukać nigdzie indziej, ponieważ udowodniłem już sobie i poprzez siebie, że ta metodyka jest skuteczna.