Homoseksualizm nie jest chorobą

wordsZ wiadomości BBC: “Lekarze krytykują podejmowanie leczenia homoseksualistów”. Plany promowania leczenia homoseksualistów zaprezentowane na konferencji religijnej, zostały skrytykowane przez lekarzy. Wydarzenie to stało się sławne dzięki prominentnemu amerykańskiemu psychologowi dr Josephowi Nicolosi, który twierdzi, że pomógł wielu osobom stać się heteroseksualnymi.

W imieniu Royal College of Psychiatrists wygłoszono, że nie ma żadnych dowodów podtrzymujących takie deklaracje i że tego rodzaju leczenie może być szkodliwe. Dalej Royal College of Psychiatrists twierdzi, że Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne podsumowało iż nie ma żadnych naukowych dowodów na to, że homoseksualizm jest dysfunkcją i w roku 1973 został wykluczony z diagnostycznego słownika terminów. Światowa Organizacja Zdrowia w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób dokonała tej samej korekty w roku 1992.

Mój komentarz: Ta decyzja jest dowodem na to, że ludzie w końcu zrozumieli (przynajmniej częściowo), że człowiek nie powinien ingerować w naturę, nawet, jeśli wydaje się nam że natura przedstawia się w „dziwny” sposób.