Homoseksualizm a naprawa duszy

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie z angielskiego bloga: Jestem homoseksualistą. Co powinienem zrobić, aby naprawić swoją duszę? Ożenić się? Czy mogę pozostać kawalerem i zachować głęboką intencję naprawy duszy?

Odpowiedź: Studiuj kabałę bez żadnych warunków i ograniczeń – a ona cię zmieni na takiego, jakim powinieneś być. Nie rób nic na siłę.

Pytanie: W tych okolicznościach, o których Pan mówi, tj. w pracy, w podróży, podczas świąt zwykle nie pojawiają się żadne seksualne myśli. Będąc jednak na ulicy, oko lgnie do młodych blondynek obu płci, ale raczej z przyzwyczajenia. Wogóle od dłuższego czasu moje nietypowe upodobania stały się dla mnie uciążliwe, a nawet będąc ateistą z przekonania, prosiłem Wyższą siłę (w której istnienie jednak wierzyłem), aby wogóle pozbawiła mnie wszelkiej seksualności. Wydaje się, że pomogło.

Odpowiedź: W ogóle powiedziano, że „światło naprawia”. Najważniejsze – aby przyciągać to światło do siebie, nauką  i rozpowszechnianiem. A jakim staniesz się w rezultacie naprawy – to nie ty decydujesz. Dojdziesz do swojego stanu korzenia, skąd dusza zeszła w dół, a ten stan jest dla ciebie najbardziej komfortowy, najlepszy!