Europa potrzebuje szariatu

каббалист Михаэль Лайтман Opinia: (T.Ramadan, wnuk założyciela „Bractwa Muzułmańskiego”, wykładowca na Oksfordzie i na Sorbonie, autor ponad 20 książek, nie podzielił stanowiska „Bractwa Muzułmańskiego” i innych zakazanych organizacji.): Islam polityczny zrodził się na gruzach Imperium Osmańskiego na początku XX wieku, kiedy ludzie zaczęli szukać odpowiedzi na główne pytania współczesności i znalazli je w islamie.

Rozwojowi politycznego islamu na przestrzeni XX wieku przeszkadzali dyktatorzy i teraz ta sytuacja powtarza się, ludzie nadal szukają istoty i znowu odnajdują ją w religii.

IG – to islamska organizacja, ale ona nie uznaje całych zasobów wiedzy, tworzonej przez  muzułmańskich uczonych na przestrzeni wielu wieków. IG ma swoje polityczne cele i zadania do realizacji których wykorzystuje selektywną interpretację Koranu i hadisów.

Moim zdaniem koniecznym jest, aby edukować ludzi i podnosić ich poziom wykształcenia. Wówczas problem ten zostanie rozwiązany sam przez siebie.

Reformować nie należy islamu a islamskie centra edukacyjne i podejście do nauczania. Za IG stoją wykształceni ludzie, którzy wiedzą, jak korzystać ze swoich umiejętności oratorskich i religijnej wiedzy po to, aby realizować polityczne cele. Wszystko rozgrywa się według dość dziwnego scenariusza: problemy pojawiają się w krajach Bliskiego Wschodu, gdzie jest ropa, gaz i inne przydatne zasoby. Irak, Syria, Mali, Libia, Afganistan, Jemen, Niger – IG pojawiają się tylko tam, gdzie można coś sprzedać.

Europa potrzebuje szariatu: on w żaden sposób nie jest sprzeczny z istniejącą konstytucją i ustawodawczymi normami państw. Szariat mówi o równouprawnieniu ludzi, miłości do siebie nawzajem – czy jest to sprzeczne z zasadami europejskimi? Nie! Dlatego należy korzystać z wszystkiego, co posiadamy, dopóki jest to zgodne z naszymi zasadami.

Mój komentarz: O takim islamie można tylko pomarzyć. Ale dziś islamiści nie są tymi samymi, nie mają nic wspólnego z prawdziwym islamem, pozabijali wszystkich prawdziwych islamistów – Sufi – wyznawców kabalistycznego islamu, który kieruje się przykazaniem Abrahama „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego”.  Z takim szariatem, który wzywa wszystkich do powszechnej miłości, można całkowicie się zgodzić!