Dlaczego nienawidzą Żydów

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Dlaczego z całego świata sypią się oskarżenia pod adresem Izraela? Mówi Pan, że nienawiść do Żydów rodzi się w narodach świata nieświadomie, z powodu podziału wewnątrz samego żydowskiego narodu a nie z jakichś zewnętrznych powodów. Ale świat mówi, że nienawidzi nas za nasz stosunek wobec palestyńskiego problemu.

Odpowiedź: Palestyński konflikt – to tylko pretekst do nienawiści. Czy Izrael zaczęto nienawidzić od teraz? Ostatnie dwa tysiące lat Żydom towarzyszy nienawiść: zabijali nas, palali, zapędzali do komór gazowych, organizowali nam pogromy.

Ilu Żydów zginęło w czasach inkwizycji i stalinowskiej represji. Podczas II wojny światowej, Amerykanie nie przyjęli żydowskich uchodźców z Europy i musieli oni wrócić do hitlerowskich Niemiec, gdzie trafili do Oświęcimia.

Żydów nienawidzili we wszystkich czasach. W chwili, gdy Żydzi upadli z braterskiej miłości w bezprzyczynową nienawiść, na świecie narodził się antysemityzm. Nas nienawidzą z powodu złych relacji między nami, a nie za stosunek do Palestyńczyków. W rzeczywistości Palestyńczycy nikogo nie obchodzą, przecież Europa nie wpuszcza palestyńskich uchodźców na swoje terytorium.

Wszystkie te zarzuty są spowodowane tylko przez fakt, że jest to powód, aby oskarżyć Izrael i wylać na niego nienawiść, żyjącą wewnątrz narodów świata, rozpuszczoną u nich we krwi. I ta nienawiść istnieje dlatego, że Żydzi do tej pory nie przekazują dobrego wpływu na świat.

Powiedziano: „Ja stworzyłem zły początek“, to jest wszyscy ludzie posiadają złe, egoistyczne pragnienie. Toniemy w jednym egoizmie, a my musimy zrównoważyć go dobrym pragnieniem. Ale dobre pragnienie mogą przynieść światu tylko Żydzi.

Musimy zobaczyć sytuację tak
ą, jaka ona jest i trochę otworzyć oczy. Żydzi zobowiązani są przynieść światu dobre pragnienie – to jest ich historyczna misja.

Pytanie: Co to jest dobre pragnienie?

Odpowiedź: Dobre pragnienie – jest to dążenie, aby zjednoczyć się ze wszystkimi. Ale przede wszystkim to zjednoczenie należy osiągnąć wewnątrz narodu Izraela. Wówczas Izrael stanie się przejściowym kanałem, przez który światło, siła jedności, wyleje się na narody świata.

A dopóki nie zjednoczymy się, będziemy nadal cierpieć, by w końcu zrozumieć, że nie ma wyjścia i należy zacząć. Historii nie można zatrzymać i w końcu ona doprowadzi nas do takiego stanu, w którym nie będziemy mieli innego wyboru. Zrozumiemy, że jesteśmy zobowiązani spełnić ten warunk i pokochać bliźniego, jak siebie samego.

Pytanie: Naród Izraela jest znany ze swojej wzajemnej pomocy. Na przykład, ruch kibucowy zrodził się właśnie w Izraelu.

Odpowiedź: Kibuce nie mogą być przykładem prawidłowego połączenia, ponieważ powstały po prostu z pragnienia ulepszenia swojego życia. Zostały zbudowane na zasadach socjalistycznych, to jest na tym, co jest korzystne, a nie z miłości do bliźniego, jak siebie samego. Każdy kibuc dbał tylko o siebie, nie biorąc pod uwagę innych, i dlatego one upadły.

Z programu radiowego na 103FM, 25.10.2015