Dlaczego kabała jest ważna?

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Nadal nie rozumiem, dlaczego kabała jest dla Pana tak ważna?

Odpowiedź: Jeśli żyjemy w całkowicie zamkniętym systemie natury, to przecież nasze pragnienia i myśli również zawarte są w tym systemie i wpływają na niego. Przy czym, być może o wiele bardziej istotnie, niż nasze fizyczne działania.

Po prostu nasze fizyczne działania są widoczne dla wszystkich i dlatego przywiązujemy do nich wagę, ponieważ widzimy ich konsekwencje i możemy je kontrolować. A mentalne i emocjonalne oddziaływania na razie nie jesteśmy w stanie kontrolować. Choć w wielu laboratoriach i służbach wywiadowczych świata, badany jest i stosowany nasz „wewnętrzny” wpływ na środowisko.

Jeśli wszystkie nasze myśli i pragnienia pochodzące z „mózgu” i „serca” są bezpośrednio włączone do ogólnego systemu natury to:

– to, co pojawia się w nas w naturalny sposób, bezpośrednio, poza naszą kontrolą może być pominięte w naszych badaniach, dlatego że jest to swobodnie przepływająca przez nas informacja myśli i odczuć

– nieuświadamiana przez nas informacja jest to nic innego, jak sygnały zarządzania, które jesteśmy zobowiązani zrozumieć i którymi musimy nauczyć się właściwie zarządzać. W ten sposób wnosimy swoje naprawy w naturę, w innym przypadku, nieświadomie, swoimi nienaprawionymi myślami i uczuciami, szkodzimy całemu systemowi i sobie.

Dlatego nie ma bardziej ważnej rzeczy dla całej ludzkości, jak opanować tę wiedzę i nauczać jej każde dziecko i dorosłego.