Dla kogo przeznaczona jest Kabała?

каббалист Михаэль Лайтман Pytanie: Dla kogo konkretnie przeznaczone jest Pana rozpowszechnianie Kabały?

Odpowiedź: Kabała odpowiada na pytanie o sensie życia. W przeciągu tysiąca lat człowiek rozwijał się, ale nie zadawał sobie pytania o sens życia, żył jak zwierzę. Ale na miarę wzrostu egoizmu zaczął zastanawiać się nad pytaniem: „Jaki jest sens życia, sens cierpienia, ze względu na co, lub kogo?”

W naszym pokoleniu te pytania są zadawane przez wielu, o czym świadczą statystyki – większa część ludzkości znajduje się w depresji. My wyjaśniamy, jaka jest przyczyna i sens, cel życia – nie wymyślony przez człowieka, a stworzony przez naturę.

Sens życia jest taki, żeby odkryć kolejny stopień swojego istnienia, wznieść się na niego podczas tego życia, przejść granicę życie-śmierć, oderwać się od zwierzęcego ciała. Jest wielu ludzi, którzy tego pragną. A są tacy, którzy przychodzą, słuchają i odchodzą – oni nie są tym jeszcze zainteresowani. A są tacy, którzy po wysłuchaniu kierują się ku religii.

My nie zmuszamy nikogo, by pozostawał tutaj. Ponieważ Kabała jest tylko dla tych, którzy mają już w pełni rozwinięty egoizm, i dlatego oni zastanawiają się nad pytaniem o sens życia i potrzebują dowiedzieć się o jego przeznaczeniu.