Dać rozwiązanie światu

Tworząc sieć wzajemnego połączenia, jesteśmy wiodącymi na świecie i stajemy się światowym „centrum obdarzania”. Ludzkość doświadcza cierpienia, jednakże nie jest w stanie zrozumieć jego przyczyny  i dlatego nie rozumie, w jaki sposób można je usunąć. Jest to widoczne już teraz i w przyszłości będzie odczuwane jeszcze silniej. Dlatego powinniśmy jak najszybciej wyjaśnić ludziom przyczynę kryzysu, mówić o jego naturze i o tym, jak można go rozwiązać.

W przeciwnym razie nie można mówić o tym, że rozpowszechniamy obdarzanie na świecie.Musimy z całych sił angażować sięw potrzeby ludzi, zatroszczyć się o  ich ból, bardziej niż o nasz  własny. To jest naszym głównym zadaniem, właśnie po to istniejemy. Dlatego też musimy jak najszybciej przeprowadzić na świecie wyjaśnienie, co się dzieje. Ponieważ ludzkość sama nigdy nie znajdzie rozwiązania. Zobowiązuje nas to do stworzenia sieci dla integralnej edukacji, dla profesjonalnego przygotowania.

To jest właśnie nasza praca. Dzięki niej będziemy mogli posuwać się naprzód: tylko w rozpowszechnianiu, w trosce o bliźniego.

Z lekcji na temat „Pytania i odpowiedzi”, 28.02.2012