Co zamówi naród Izraela, to będzie

каббалист Михаэль ЛайтманKomentarz: Kiedyś najgorszym dla nas był ostrzał „katiuszami” z północy. Potem była druga  libańska wojna i wszyscy zrozumieli, że ostrzał – to nie jest najgorsze. Teraz pojawiło się Państwo Islamskie ISIS.  Konflikty są coraz gorsze i gorsze! Tu jeszcze Rosja i Syria …

Odpowiedź: W świecie istnieje wiele opinii. Mówię z punktu widzenia kabały, dlatego dla mnie nie istnieje Putin, Obama i inni polityczni przywódcy.

Powiedziano w bardzo prosty sposób, że serca wszystkich tych przywódców znajdują się w rękach Stwórcy, tj. zależą od systemu sił, zarządzających światem. Ale ten system sił określamy my – naród Izraela, a nie Obama i nie Putin.

Pytanie: To znaczy, że oni są dla Pana siłą?

Odpowiedź: Oni są dla mnie wykonawcami tego, co my zamówimy.

Cały świat wykonuje to, co zamawia naród Izraela. Jeśli my jednoczymy się, to zamawiamy dobry, „taniec”, jeśli nie, to niestety zły. Ale mimo wszystko i w tym, i w innym przypadku wolność woli istnieje tylko u nas. Mówię o tym z roku na rok.

Należy wejść w system zarządzania i zobaczyć, że ze wszystkim tak jest. To wyjaśnia nam nauka kabały.

Komentarz: Ale naród Izraela posiada rząd.

Odpowiedź: Nasz rząd także nie jest w stanie niczego zmienić – tylko większa konsolidacja i jedność narodu, ponieważ tylko poprzez siebie możemy przekazać w ten świat dobrą siłę.

Rzecz w tym, że wszyscy ludzie są związani między sobą tylko jedną egoistyczną siłą: każdy człowiek, w każdej chwili swego istnienia myśli tylko o własnej korzyści. A nieożywiony, roślinny i zwierzęcy poziom natury zbudowany jest na połączeniu w sobie dwóch sił – pozytywnej i negatywnej: plus/minus, ciepło/zimno, dzień/noc.

Będąc pod wpływem jednej negatywnej siły, nieustannie wchodzimy w konflikty i zderzamy się ze sobą. Ale nie jest możliwe żyć w ten sposób. Potrzebujemy drugiej siły – pozytywnej, a nie mamy jej.

Wnieść ją w nasz świat, zrównoważyć za jej pomocą negatywną siłę i w ten sposób zbalansować siebie, pozwala nauka kabały. Ona wyjaśnia, jak to zrobić.

Ten system równowagi istniał już w narodzie Izraela 2000 lat temu, a potem upadliśmy z niego w egoizm i staliśmy się takimi, jak wszyscy. Teraz musimy ponownie przywrócić ją, do tego popycha nas rozwój całej ludzkości. Świat będzie nas nienawidził do tej pory, dopóki nie odkryjemy pozytywnej siły i dla siebie, i dla niego.

Z programu TV „Konfrontacja. Jak wszystko działa w rzeczywistości”, 28.10.2015