Co to znaczy połączyć pragnienia?

каббалист Михаэль Лайтман Pytanie: Co to znaczy połączyć pragnienia? Powiedzmy, że ja z moim przyjacielem jesteśmy głodni i spotykamy się teraz razem, aby coś zjeść. Oznacza to, że połączyliśmy nasze pragnienia?

Odpowiedź: Tak możecie „łączyć się” ile chcecie, ale w ten sposób wasze pragnienia się nie łączą. One mogą połączyć się tylko, jeśli dążycie do tego samego celu i jest to – wyższy cel, znajdujący się nad waszym egoizmem, zgodnie z zasadą: „Kiedy w Nim raduje się dusza moja“.

Po to, aby podnieść się do Wyższego Świata, dwie osoby muszą połączyć się między sobą i stworzyć wspólne pragnienie, podobne do Stwórcy.

rysunek norbert 2

To pragnienie zbudowane jest na ich wzajemnym połączeniu, gdy są gotowi pomagać sobie wzajemnie po to, żeby pozytywnie wpływać na Stwórcę. Człowiek zaczyna tak samo wpływać na Stwórcę, jak Stwórca na człowieka.

Pytanie: Jakie narzędzia oferuje człowiekowi nauka Kabały, gdy on chce zacząć zarządzać swoją rzeczywistością?

Odpowiedź: Tym narzędziem jest właściwość obdarzania, którą oni nabywają łącząc się razem.

Okazuje się, że między dwoma egoistami („ego 1” i „ego 2”), buduje się trzeci składnik – właściwość obdarzania („obdarzanie 1 + 2”). I w miarę wzajemnego obdarzania siebie nawzajem oni zaczynają kierować je do Stwórcy.

Z lekcji w języku rosyjskim, 27.11.2016