Co daje nauka kabały?

каббалист Михаэль ЛайтманPytanie: Jak mogę być pewien, że właśnie kabała odkrywa wyższą siłę, przecież to głosi dowolna religia?

Odpowiedź: Tego nie mogę powiedzieć. Kabała nie zajmuje się celowym przyciąganiem ludzi do siebie.

Człowiek powinien wejść w tę wiedzę, posłuchać tego, o czym ona mówi, zapoznać się na naszej stronie z pierwotnymi źródłami, a następnie zobaczyć, czy jest to nauka dla niego czy nie. Jeśli to nie jest dla ciebie, to kontynuuj twoje poszukiwanie w innych miejscach, a jeśli – tak, będziemy bardzo szczęśliwi.

Oczywiście, jesteśmy zainteresowani tym, aby ludzie nas usłyszeli, ponieważ jestem przekonany z własnego doświadczenia, że kabała daje człowiekowi poczucie wieczności, doskonałości, poczucie zarządzania swoim losem. Człowiek nie boi się umrzeć fizycznie, ponieważ jeszcze w tym życiu wznosi się na inny poziom egzystencji.

Uważam, że to, co daje nauka kabały, nie daje nikt. Nie mówię o religiach, gdyż one pojawiły się w wyniku ukrycia nauki kabały. Kabała jest podstawą wszystkich religii, duchowych metod i nawet filozofii.

Kabała – jest to podstawa wszystkich nauk. Powiedziano o tym w starożytnych źródłach, z których zrodziły się wszystkie pozostałe nauki.

Z lekcji w języku rosyjskim, 20.09.2015