Błyskawiczne odpowiedzi kabalisty, 07.02.2016

каббалист Михаэль Лайтман Pytanie: Jaką intencję powinienem mieć podczas czytania kabalistycznych źródeł i co to jest intencja?

Odpowiedź: Intencja powinna być tylko jedna: odkryć, że Wyższa siła jest jedyną, która zarządza nie tylko moim postrzeganiem świata, ale także całym światem. Wszystko pochodzi tylko od niej i muszę ją odkryć i połączyć się z nią tak, żeby wszystkie obrazy świata, które ona we mnie wywołuje, posłużyłyby jako etapy do jej bezpośredniego odkrycia.

Pytanie: W jaki sposób można rozpoznać prawdziwego nauczyciela Kabały?

Odpowiedź: Nie sądzę, że gdzieś tam są prawdziwi nauczyciele Kabały, z wyjątkiem Międzynarodowej Akademii Kabały i jej oddziałów, na przykład w Moskwie i Sankt Petersburgu. Nawet nie próbuj szukać, jest to daremne.

Pytanie: Jakie rodzaje sztuki pomagają odkryć duszę?

Odpowiedź: Kabaliści kochają muzykę. Oprócz muzyki i pieśni niczego nie używali do wyrażania swoich uczuć.

Pytanie: Jeżeli uczeń kabalisty pisze książkę, to czy ona jest bliżej nas, czy dalej?

Odpowiedź: Jeśli jest to prawdziwy uczeń, prawdziwego kabalisty, to on może napisać, nawet być może bardziej bliską tobie książkę i będzie ona służyć tobie jako pomost do bardziej poważnych źródeł.

Ale zawsze musimy dążyć do prac Rabasza i Baal HaSulama. Swoje książki także widzę tylko jako pomost do tych ksiąg.

Pytanie: Czy zostanie napisany jeszcze jeden komentarz do Księgi Zohar?

Odpowiedź: Z tą ilością materiału, który został już przygotowany przez nas w ostatnich latach, nie sądzę, że trzeba jeszcze coś pisać na temat Kabały.

Pytanie: Czy to prawda, że ​​hebrajski posiada siłę i od niej emanuje wspaniała energia?

Odpowiedź: Widzę wokół siebie miliony ludzi, którzy znają hebrajski, ale nie widzę w nich żadnej szczególnej, cudownej siły. W naszym świecie w nikim i w niczym nie ma cudów. A jeśli coś wydaje nam się cudem, to dlatego, że jeszcze nie odkryliśmy przyczyny jego powstania.

Z lekcji w języku rosyjskim, 07.02.2016